Obchod

DSC_5613s.jpg

Welcome to the Sales section!


     The lifepath of Sebastian Vanzen has been an extraordinary one. At the time of the creation of his very first art-piece he literally had almost nothing. Just enough money to afford to eat spaghettis and ketchup every day and to buy paint for the creative work. He sold the very first art-piece to a gallerist for $300 just to be able to pay a rent a single room with a mattress on the floor. But he was truly grateful from his hearth for the little he had. Such a character. 
     

     He spent the past ten years studying history of art, experimenting with oil himself and studying psychology and philosophy. He prepared for what he knew would come. Over the past several years he gained much attention and the value of his unique 3D oil paintings has been doubling every year. From an investor perspective, this is becoming the hottest opportunity available. 
 

     Now, you have a chance to be part of the journey.
 

     As extraordinary as his life and art-pieces is our approach to Sales strategy.  We enter enter new markets open new territories and opportunities through partnerships.


     We are looking forward to working with you!


Adam Svrcina

DSC_5564s.jpg

Vítejte!


     Dovolte mi Vám představit unikátní díla ze sbírky Sebastiana Vanzena, se kterým jsem měl možnost projít nelehkou cestu od počátku jeho tvorby nejen jako přítel, ale i jako jeden z prvních obdivovatelů jeho neuvěřitelné tvorby.     

 

     Tuto výjimečnou tvorbu bych přirovnal k pohledu na jeden z divů světa, jako jsou nemémě udivující Egyptské pyramidy, u kterých si každý z nás pokládá  otázku, jak je tohle jen možné. Jak člověk mohl vytvořit něco tak ohromného a nevídaného. U obrazů progresivního umělce Sebastiana Vanzena máte ojedinělou možnost získat svůj div světa i Vy. 

 

     S radostí Vás provedu  celou historií i vývojem nádherných olejových 3D maleb a pomůžu Vám s výběrem onoho divu světa, jehož nádheru a tajemno můžete studovat a obdivovat naždy. 


    Mgr. Daniel Simonyan